1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
Ola Olka

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 16282

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-01-02, 09:50   Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
Laura44 bardzo mi przykro. Przyjmij wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
Ola Olka

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 16282

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-14, 08:19   Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
laura44 napisał/a:
chciałam tylko napisać, że u taty zdiagnozowano raka gruczołowego....
Czyli potwierdziły się wszelkie podejrzenie...
laura44 napisał/a:
Lekarz na konsultacji w szpitalu powiedział, że raczej leczenie objawowe pozostanie.
Leczenie objawowe jest leczeniem paliatywnym.
laura44 napisał/a:
Jednak podjąć ostateczną decyzję ma lekarz onkolog z poradni czy poda chemie.
W tym wypadku byłaby opcja chemii radykalnej lub paliatywnej. Sądze że raczej ta druga wchodzi ewentualnie w rachubę, jednak nawet tu może być problem jeżeli tato będzie w złym stanie.
laura44 napisał/a:
Tata jest bardzo słaby, z dnia na dzień czuję się gorzej.... :(
Ma trudności z oddychanie, duszności - to chyba nieodłączny objaw raka opłucnej?
To wszystko jest skutkiem postępującej choroby, niestety. Przykro mi.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
Ola Olka

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 16282

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-28, 08:50   Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
laura44 napisał/a:
Po TK lekarz stwierdził zapalenie płuc(mycoplasma pneumoniae) albo choroba środmiąższowa np sarkoidoza (tak było na wypisie) i limfadenopatie.
ten obraz TK mógł za tym przemawiać. Jednakże w takim przypadku prowadzi się zawsze dalszą diagnostyke by wykluczyć lub potwierdzić ewentualne zmiany nowotworowe - dlatego lekarz skierował na bronchoskopię.
laura44 napisał/a:
W części tych obumarłych komórek zaznaczone cechy atypii jądrowej. Obraz budzi podejrzenie rozsiewu nowotworowego.
Atypowe komórki są zawsze podejrzane. Dlatego napisano że jest podejrzenie procesu nowotworowego - a przy tylu zmianach - określonego jako rozsiany. Proces rozsiany (wiele zmian, zajęte węzły chłonne) to zawsze poważna sytuacja.

Ponieważ jest takie podejrzenie należy szybko skonsultować to z onkologiem i podjąć właściwe leczenie. Jeżeli opis się potwierdzi to raczej operacja nie będzie wchodziła w rachubę ponieważ choroba się za bardzo rozsiała a poza tym tato ma za słabe serce.
Ewentualnie chemioterapia ale tu też lekarz bądzie musiał wziąć ogólny stan taty (niezbyt dobry) pod uwagę.

Jeżeli i to nie będzie możliwe pozostanie leczenie paliatywne - przykro mi.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
Ola Olka

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 16282

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-27, 14:36   Temat: czy to jest rak płuc?? pomóżcie!!!!!
laura44 witaj na forum.
laura44 napisał/a:
drugi metaplastycznym nablonkiem plaskim z ogniskowa dysplazja.
Metaplazja oznacza pojawienie się komórek który normalnie w tym miejscu nie występują np. zastąpienie prawidłowej tkanki nabłonkowej nabłonkiem płaskim. Tym samym jest to już jakaś nieprawidłowość która może wskazywać na nowotwór.
laura44 napisał/a:
Nie wiem co o tym myslec... czy to naprawdę tak źle wygląda?
Napewno coś się dzieje bo wyniki są podejrzane, ponadto tato ma męczący kaszel i powiększone węzły śródpiersiowe ale nie ma narazie jednoznacznej diagnozy. Dlatego konieczna jest dalsza diagnostyka - bronchoskopia, biopsja.
Czy było robione jakieś prześwietlenie, TK? Masz jakieś wyniki z opisem? Czy tato jest palaczem?
laura44 napisał/a:
I gdzie ten rak? W plucach , czy w węzłach?
Jak już pisałam narazie nie ma wyników ale dalsza diagnostyka będzie szła w stronę ewentualnego raka płuc z ewentualnymi przerzutami do węzłów chłonnych.

Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group